Przejdź do treści   A A A A
Logo placówki Biuletyn Informacji Publicznej
Uwaga! PCPR w Elblągu nie obsługuje mieszkańców miasta Elbląg

Nowy projekt "FOLM - Z natury do rynku pracy"

Projekt realizowany jest z funduszy norweskich zatem nie jest przeciwskazany udział beneficjenta równolegle w projekcie unijnym. Uczestnicy projektu odbywają szkolenia z kompetencji społecznych w niekonwencjonalny sposób, bo w formie biwaku. Wyjście do lasu z trenerami w grupach ok.10 osobowych ma na celu rozwój osobisty. Aby każdy z uczestników mógł mieć pełną szansę na progres zalecane jest by nie wysyłać ich na wyprawę w gronie znajomych - max 2-3 osoby które się znają. Młodzi uczą się jak radzić sobie ze stresem, zarządzania czasem, kreatywności, budowania relacji międzyludzkich oraz nabywania kompetencji przywódczych. Nie ma to nic wspólnego z survivalem.

Uczestnicy jadą do lasu po to by nabrać chęci i kierunku do działania w dalszym życiu-czy to poszerzyć edukację czy stworzyć strategię do wyznaczenia celów zawodowych. Chodzi o to by mentoring nie odbywał się w zorganizowany - ławkowy sposób, którego młodzi mają już dość. Na wyprawę mają zagwarantowane wszystkie niezbędne rzeczy: namiot, śpiwór, karimatę, plecak, ubrania nieprzemakalne a nawet obuwie. W ankiecie wpisują co lubią jeść, czego nie lubią, czy są weganami, czy przyjmują jakieś leki, czy są na coś uczuleni-po to by możliwe było zapewnienie im godnych warunków podczas projektu.

Wszystkie koszty dojazdu są zwracane uczestnikom ponieważ projekt jest dla nich bezpłatny.  Uczestnicy wracają z wyprawy podbudowani, silniejsi i zmotywowani i pełni energii.

Wszelkie informacje dostępne są w linkach poniżej:

1. Informacja dla młodych - FOLM

2. ulotka - FOLM

3. Terminy wyjść - FOLM

4. Formularz zgłoszeniowy - FOLM