Przejdź do treści   A A A A
Logo placówki Biuletyn Informacji Publicznej
Uwaga! PCPR w Elblągu nie obsługuje mieszkańców miasta Elbląg

Artykuły

Program "Aktywny samorząd" w 2024 roku - nowy nabór

Powiat Elbląski w 2024 roku kontynuuje realizację programu „Aktywny samorząd", którego głównym celem jest wyeliminowanie lub zmniejszenie barier ograniczających uczestnictwo beneficjentów programu w życiu społecznym, zawodowym i w dostępie do edukacji.

Kampania promująca rodzicielstwo zastępcze „Już jesteś?”

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Elblągu serdecznie zaprasza do odwiedzenia strony internetowej ogólnopolskiej kampanii promującej rodzicielstwo zastępcze „JUŻ JESTEŚ”. Projekt dofinansowany przez Ministra Rodziny i Polityki Społecznej w Konkursie Realizacja kampanii społecznej promującej rodzicielstwo zastępcze. Edycja 2023

Kampania "Biała Wstążka"

Kampania "Biała Wstążka"

Nieodpłatne świadczenia dla osób pokrzywdzonych przestępstwem

Stowarzyszenie Sursum Corda z Nowego Sącza realizuje ogólnopolską kampanię społeczną promującą dostęp do sieci ośrodków nieodpłatnej pomocy pokrzywdzonym przestępstwem.

 

Kandydaci na rodziców zastępczych pilnie poszukiwani!

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Elblągu szuka kandydatów na rodziców
zastępczych.

Zainteresowane osoby rodzicielstwem zastępczym mogą zgłaszać się do elbląskiego PCPR.

Program korekcyjno-edukacyjny dla osób stosujących przemoc domową

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Elblągu rozpoczęło rekrutację uczestników do Programu korekcyjno-edukacyjnego dla osób stosujących przemoc domową zamieszkałych na terenie Powiatu Elbląskiego.

Pomoc Dzieciom Doświadczającym Przemoc Domową

Jeżeli doświadczasz ze strony swoich bliskich zachowań, które powodują krzywdę i cierpienie – fizyczne lub psychiczne, powiedz o swoim problemie osobie, do której masz zaufanie, tzn. osobie, która Cię zrozumie i będzie wspierać. To od Ciebie zależy, kto nią będzie. Może to być ktoś z rodziny, szkoły, przyjaciel. Ważne, aby ta osoba potrafiła Cię wysłuchać. Musisz mieć pewność, że to, co powiesz, będzie potraktowane z należytą powagą. Jeżeli nie możesz zaufać nikomu w swoim otoczeniu, powinieneś szukać pomocy w wybranej przez Ciebie instytucji.

Kampania Państwowej Komisji do spraw przeciwdziałania wykorzystaniu seksualnemu małoletnich poniżej lat 15 "Bezpieczne wakacje"

Kolejna odsłona kampanii „Bezpieczne wakacje” ma miejsce na Instagramie oraz Tik Toku. Państwowa Komisja nawiązała współprace z psychologami, którzy nagrali webinar dotyczący tematu wykorzystania seksualnego. Będzie on udostępniony m. in. na Instagramie. Natomiast popularni na Tik Toku twórcy podjęli się promowania wśród dzieci i młodzieży bezpiecznych zachowań podczas wakacji (#WcoSięNiePakuję).

Akcja "Przekaż rower"

W dniu 30 czerwca uczestniczyliśmy w przekazaniu rowerów dla naszych podopiecznych przebywających w rodzinach zastępczych.

Diament dobroci i serca dla państwa Renaty i Jarosława Jaskólskich

Podczas VIII Warmińsko-Mazurskiej Konferencji z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego statuetkę Diament dobroci i serca otrzymali rodzice zastępczy Państwo Renata i Jarosław Jaskólscy.