Przejdź do treści   A A A A
Logo placówki Biuletyn Informacji Publicznej
Uwaga! PCPR w Elblągu nie obsługuje mieszkańców miasta Elbląg

Artykuły

Program korekcyjno-edukacyjny dla osób stosujących przemoc domową

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Elblągu rozpoczęło rekrutację uczestników do Programu korekcyjno-edukacyjnego dla osób stosujących przemoc domową zamieszkałych na terenie Powiatu Elbląskiego.

Pomoc Dzieciom Doświadczającym Przemoc Domową

Jeżeli doświadczasz ze strony swoich bliskich zachowań, które powodują krzywdę i cierpienie – fizyczne lub psychiczne, powiedz o swoim problemie osobie, do której masz zaufanie, tzn. osobie, która Cię zrozumie i będzie wspierać. To od Ciebie zależy, kto nią będzie. Może to być ktoś z rodziny, szkoły, przyjaciel. Ważne, aby ta osoba potrafiła Cię wysłuchać. Musisz mieć pewność, że to, co powiesz, będzie potraktowane z należytą powagą. Jeżeli nie możesz zaufać nikomu w swoim otoczeniu, powinieneś szukać pomocy w wybranej przez Ciebie instytucji.

Kampania Państwowej Komisji do spraw przeciwdziałania wykorzystaniu seksualnemu małoletnich poniżej lat 15 "Bezpieczne wakacje"

Kolejna odsłona kampanii „Bezpieczne wakacje” ma miejsce na Instagramie oraz Tik Toku. Państwowa Komisja nawiązała współprace z psychologami, którzy nagrali webinar dotyczący tematu wykorzystania seksualnego. Będzie on udostępniony m. in. na Instagramie. Natomiast popularni na Tik Toku twórcy podjęli się promowania wśród dzieci i młodzieży bezpiecznych zachowań podczas wakacji (#WcoSięNiePakuję).

Akcja "Przekaż rower"

W dniu 30 czerwca uczestniczyliśmy w przekazaniu rowerów dla naszych podopiecznych przebywających w rodzinach zastępczych.

Diament dobroci i serca dla państwa Renaty i Jarosława Jaskólskich

Podczas VIII Warmińsko-Mazurskiej Konferencji z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego statuetkę Diament dobroci i serca otrzymali rodzice zastępczy Państwo Renata i Jarosław Jaskólscy.

Spotkanie dotyczące rodzinnej pieczy zastępczej

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Elblągu jako Organizator rodzinnej pieczy zastępczej informuje, iż w dniu 25 kwietnia 2023 r. o godz. 18.00 za pośrednictwem Google Meet odbędzie się:

  • poradnictwo, które ma na celu zachowanie i wzmocnienie Państwa kompetencji jako rodziców zastępczych oraz przeciwdziałanie zjawisku wypalenia zawodowego;

  • spotkanie w ramach grupy wsparcia rodzin zastępczych

Nabór wniosków o stypendia dla rodzin, które opiekują się w domu dzieckiem w ciężkim stanie klinicznym

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Elblągu informuje, iż Stowarzyszenie SPES ogłasza nabór wniosków o stypendia dla rodzin, które opiekują się w domu dzieckiem w ciężkim stanie klinicznym.

Nie masz szybkiego internetu? Zgłoś zapotrzebowanie na internet.gov.pl

System informacyjny, zawierający dane o dostępie do usług stacjonarnego internetu szerokopasmowego, jest sukcesywnie aktualizowany. Od 1 grudnia 2022 r. zgłoszono możliwość świadczenia usługi dostępu do internetu w ponad 6,7 miliona punktów adresowych w Polsce, natomiast od 1 stycznia br. przyjęto prawie 2800 zgłoszeń obywateli o zapotrzebowaniu na internet. Każdy z nas może sprawdzić, czy dany punkt adresowy jest w zasięgu internetu szerokopasmowego i zweryfikować poprawność przedstawionych w systemie danych.

"Sieć Życia" - pomoc dla starszych, chorych i samotnych

Informujemy, że Stowarzyszenie Krajowy Sztab Ratownictwa Społecznej Sieci Ratunkowej, działającej na terenie całego kraju, oferuje możliwość bezpłatnego korzystania z działań Sieci Życia.

Fundacja HKF Centrum Wspierania Rozwoju Dziecka za pomocą platformy skillplanet.io organizuje cykl webinarów

Fundacja Hemmersbach Kids’ Family Centrum Wspierania Rozwoju Dziecka organizuje cykl 4 webinarów pt.: "Granice i emocje w relacji dorosły – dziecko", które poprowadzi terapeutka Aga Rogala.