Przejdź do treści   A A A A
Logo placówki Biuletyn Informacji Publicznej
Uwaga! PCPR w Elblągu nie obsługuje mieszkańców miasta Elbląg

Zakończyło się szkolenie dla rodzin zastępczych niezawodowych.

W dniu 7 czerwca 2019 r. zakończyło się szkolenie zorganizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Elblągu dla kandydatów na rodziny zastępcze niezawodowe.

Kandydaci w ramach szkolenia uczestniczyli w 10 spotkaniach w łącznym wymiarze 60 godzin dydaktycznych prowadzonych przez trenerów Programu ,,Rodzina” licencjonowanego przez Stowarzyszenie Rodzin Adopcyjnych i Zastępczych „Pro Familia” w Krakowie, który został zatwierdzony przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej decyzją nr: 30/2019/RZ z dnia 19 grudnia 2013 roku oraz decyzją nr 14/2018/RZ z dnia 7 listopada 2018 roku z wykorzystaniem materiałów szkoleniowych przygotowanych przez specjalistów i trenerów rodzinnej pieczy zastępczej. 6 uczestników otrzymało świadectwa ukończenia szkolenia.

Zachęcamy w tym miejscu osoby, które jeszcze zastanawiają się nad podjęciem się zadania opieki zastępczej do kontaktu z naszym Centrum. Uzyskacie Państwo niezbędne informacje związane z rodzinną pieczą zastępczą oraz procedurach kwalifikacji oraz wymaganej dokumentacji. Szkolenie dla kandydatów na rodziny zastępcze prowadzą w naszym Centrum certyfikowani trenerzy, a zadowolenie absolwentów tej edycji szkolenia niech będzie dla Państwa najlepszą rekomendacją. Zapraszamy!