Przejdź do treści   A A A A
Logo placówki Biuletyn Informacji Publicznej
Uwaga! PCPR w Elblągu nie obsługuje mieszkańców miasta Elbląg

XXI Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny na terenie Powiatu Elbląskiego

W dniu 10.05.2019 r. w ramach XXI Warmińsko –Mazurskich Dni Rodziny w Sand Valley Golf Resort w Pasłęku odbyła się Powiatowa Konferencja otwierająca Dni Rodziny na terenie Powiatu Elbląskiego. Dni rodziny organizowane są od 1999 r. i co roku koncentrują się wokół innego aspektu życia rodzinnego i społecznego odpowiadając na potrzebę wzmacniania rodziny w jej prawidłowym funkcjonowaniu. Hasłem tegorocznych Dni Rodziny jest Małżeństwo – dobre relacje – silna rodzina.

Zaproszeni goście to osoby współpracujące na co dzień z dzieckiem i rodziną, których działania koncentrują się głównie w pomocy i we wzmacnianiu instytucji rodziny oraz małżeństwa.

Przedsięwzięcie miało na celu ukazanie istoty małżeństwa oraz przekazanie pozytywnych stron i relacji panujących w małżeństwie. Ponadto innym aspektem konferencji było podkreślenie ważności relacji panujących w rodzinie mających wpływ na jej funkcjonowanie w życiu codziennym, a tym samym ukazywanie określonych wzorców dzieciom. Dodatkowo miała zmobilizować uczestników do poszukiwania odpowiedzi dlaczego małżeństwo jest wartością i dobrem społecznym oraz w jaki sposób można to dobro chronić.  

 

Tematyka i prelegenci Konferencji:

  1. Model małżeństwa XXI wieku – ewolucja czy schyłek? – prof. dr hab. Wojciech Gajewski – Uniwersytet Gdański.

  2. 5 języków miłości czyli zrozumieć potrzeby współmałżonka. – Fundacja Kierunek Rodzina z Elbląga.

  3. Kryzys ojcostwa – Leszek Czyżewski – Dyrektor CAOPOW w Marwicy.

  4. Czy można mieć dużą rodzinę i nie zwariować w małżeństwie? – Małgorzata i Andrew Saunders.